• ۰۷۱-۹۱۳۰۰۳۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به بیان ساده فرآیندی شامل طیف گسترده ای از روش هایی است که به منظور بهبود رتبه بندی وب‌سایت در موتورهای جستجو، انجام می‌شوند. سئو به شما کمک می‌کند تا با ارتقا رتبه‌بندی وب‌سایت در موتورهای جستجو تعداد بازدید کنندگان سایت خود را افزایش دهید.

بهینه سازی موتور جستجو (سئو) چیست؟

سئو یک نظام بازاریابی است که بر تعالی پدیداری طبیعی (و نه با هزینه) در نتایج موتور جستجو متمرکز شده است. سئو شامل هر دو عناصر فنی و خلاقیت است که مورد نیاز برای بهبود رتبه و افزایش توجه در موتورهای جستجو و آوردن ترافیک از موتورهای جستجو است. سئو دارای جنبه های زیادی است، از کلمات در صفحه سایت شما گرفته تا راه‌ای که دیگر سایت ها به سایت شما پیوند میدهند. گاهی اوقات سئو به سادگی مطمئن از قابل درک بودن سایت شما برای موتورهای جستجو است.

سئو تنها درباره ساخت وب سایت های مورد پسند موتور جستجو نیست! بلکه هدف آن ساخت سایتی بهتر برای مردم نیز است. این دو دست در دست هم هستند.

چرا یک وب سایت نیازمند سئو است؟

اکثر ترافیک وب توسط موتورهای جستجوی تجاری مانند گوگل، بینگ، یاهو وارد وب سایت میشود! اگر چه رسانه های اجتماعی و انواع دیگر از ترافیک می تواند بازدیدکننده برای وب سایت تولید کنند اما موتورهای جستجو روش اصلی ناوبری برای اکثر کاربران اینترنت می باشد.

موتورهای جستجو بدلیل اینکه در آنها ارائه ترافیک هدفمند است منحصر به فرد هستند، مردم به دنبال چیزی هستند که شما ارائه میکنید و موتورهای جستجو جاده ای است که از طریق آن به شما میرسند. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند، و یا مطالب آن را به پایگاه داده های خود اضافه کنند، شما فرصت های باور نکردنی برای جذب ترافیک را از دست خواهید داد.

جستار جستجو-کلماتی را که کاربران در جعبه جستجو وارد میکنند-ارزش فوق العاده ای را با خود حمل میکند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند باعث موفقیت (یا شکست) یک سازمان شود. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می توانید باعث تبلیغات، درآمد، و قرار گرفتن در معرض دیدی شود که شبیه به هیچ کانال دیگری در بازاریابی نیست. سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند باعث نرخ استثنایی بازگشت سرمایه در مقایسه با انواع دیگر بازاریابی و تبلیغات شود

چرا موتورهای جستجو بدون سئو نمیتوانند سایت را بفهمند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما آنها هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو همواره در تلاش برای بهبود تکنولوژی خود جهت خزیدن عمیق تر در وب و بازگشت به نتایج بهتری برای کاربران هستند. در حالی که سئو مناسب می تواند منجر به ورود هزاران نفر از بازدید کنندگان و افزایش توجه به سایت شود، حرکت اشتباه در این زمینه می تواند باعث پنهان و یا دفن شدن سایت در اعماق نتایج جستجو شود.

علاوه بر در دسترس قرار دادن محتوا برای موتورهای جستجو، سئو همچنین باعث بالا بردن رتبه به طوری که محتوای قرار داده شده توسط جستجوگران به آسانی پیدا شود کمک میکند. اینترنت به طور فزاینده ای در حال رقابتی شدن است، و شرکت هایی که سئو انجام میدهند دارای مزیت در بازدید کنندگان و مشتریان نسبت به دیگران هستند

چه کسی میتواند سئو را انجام دهد؟

جهان سئو پیچیده است، اما اکثر مردم به راحتی می توانید اصول اولیه را درک کنید. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش سئو به صورت رایگان در وب به طور گسترده ای در دسترس است. ترکیب این آموزش ها با کمی تمرین به خوبی میتواند منجر به رشد شما شود.

بسته به محدودیت های زمانی، تمایل برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت، ممکن است تصمیم بگیرید که از کمک یک متخصص جهت رسیدگی به سئو استفاده کنید. اما در هر صورت، درک مفاهیم اصلی سئو را پیشنهاد میکنیم.

 

در این مقاله سعی شد مقدمه ای جهت آشنایی و همچنین بیان ضرورت بهینه‌سازی سایت برای موتور های جستجو (سئو) ارائه شود، طی هفته‌های آتی به بررسی راهکارها، نکات و حتی افسانه‌های موجود در این زمینه میپردازیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *