• ۰۷۱-۹۱۳۰۰۳۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)

موتورهای جستجو دائما در حال تلاش برای بهبود عملکرد خود برای ارائه بهترین نتایج ممکن هستند. موتورهای جستجو ایدههای بسیار خوبی برای انواع صفحات و سایت هایی دارند که برای راضی کردن جستجو گران استفاده می کنند. به طور کلی، این سایت ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند:

  • به آسانی قابل استفاده و درک هستند
  • تولید اطلاعات مرتبط با درخواست کاربر
  • طراحی حرفه ای و در دسترس برای مرورگرهای پیشرفته
  • ارائه دهنده بالاترین کیفیت و محتوای معتبر

علی رغم پیشرفت های تکنولوژی، موتورهای جستجو هنوز نمیتوانند مانند انسان  متن را درک کنند، تصاویر را ببینند یا ویدیو ها را تماشا کنند. برای تفکیک و رتبه بندی محتوا، بر روی اطلاعاتی پیرامون چگونگی تعامل مردم با سایت ها و صفحه ها تکیه می کنند و این موضوع به آنها در درک بهتر کیفیت صفحات کمک می کند.

تاثیرات کاربرد پذیری و تجربه کاربری بر رتبه بندی موتور جستجو

تعداد کمی از متغیرها وجود دارد که موتور جستجو می تواند مستقیما به آنها دسترسی پیدا کند مانند کلمات کلیدی، لینک ها و ساختار سایت. با این حال کاربرد پذیری و تجربه کاربری دومین معیار موثر بر رتبه بندی موتورهای جستجو محسوب می شود.  آنها مزایای غیرمستقیم ولی قابل اندازه گیری را برای محبوبیت یک سایت ارائه می دهند تا موتورها بتوانند آن را به عنوان یک سیگنال با کیفیت بالاتر تفسیر کنند.

ایجاد یک تجربه کاربری متفکرانه و موثر باعث می شود بازدیدکنندگان سایت دید مثبتی به آن پیدا کنند، ترغیب به اشتراک گذاری آن داشته باشند و باز هم به سایت شما مراجعه کنند که همه این سیگنال ها باعث افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

نشانه های محتوای با کیفیت:
  • معیارهای تعاملی

زمانی که موتور جستجو نتیجه ای را به شما نمایش می دهد میتواند موفقیت خود را در رتبه بندی با مشاهده تعامل شما با نتایج، اندازه گیری کند. اگر شما بر لینک اول کلیک کنید سپس دکمه back را سریعا انتخاب کنید و به دنبال نتیجه دیگری باشید به این معناست که شما از آن نتیجه رضایتی نداشته اید.

موتورهای جستجو به دنبال ” کلیک‌های طولانی” هستند یعنی زمانی که کاربر نتیجه ای را کلیک می کند و به صفحه جستجو باز نمیگردد. موتورهای جستجو هر روز میلیون ها پرس و جو را ثبت می کنند و یک پایگاه داده خوب برای تشخیص کیفیت نتایج را ایجاد می کنند.

  • یادگیری ماشین (machine learning) :

در سال ۲۰۱۱ شرکت گوگل panda را به الگوریتم رتبه بندی خود اضافه کرد که بطور قابل توجهی نحوه تشخیص کیفیت وب سایت ها را تغییر داد. گوگل از ارزیابان انسانی جهت سنجش هزاران سایت استفاده کرد که محتوای کم کیفیت را جستجو کنند. سپس از یادگیری ماشین برای شبیه سازی رفتار ارزیابان استفاده کرد. وقتی که کامپیوترها توانستند پیش بینی کنند که چگونه انسان ها محتوا با کیفیت پایین را تشخیص می دهند، الگوریتم در میلیون ها سایت اینترنتی معرفی شد و نتیجه آن باعث باز آرایی ۲۰% از نتایج جستجوی گوگل شد.

  • الگوی لینک ها

موتورها در ابتدا کشف کردند که ساختار لینک های وب می تواند به عنوان یک نماینده استفاده شود، سایت ها و اطلاعات با کیفیت می تواند لینک های بیشتری از مواردی که کیفیت پایین تری دارد را تولید میکند .

امروزه الگوریتم های تجزیه و تحلیل لینک ها بطور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

تولید محتوا

” توسعه محتوای خوب ” ممکن است یک پیشنهاد تکراری در سئو باشد اما با وجود وضعیت کلیشه ای این یک توصیه کاملا درست است. یک محتوای جذاب و مفید برای بهینه سازی موتورهای جستجو ضروری است. هر جستجویی با یکی از اهداف پیداکردن، یادگیری، حل مشکل، خرید، تعمیر، درمان و یا فهمیدن موضوعی رخ می دهد. موتورهای جستجو صفحات وب را نمایش می دهند که این اهداف را به بهترین شکل برآورده کنند.

با تولید محتوای کاملی که نیاز جستجو گران را برطرف کند می توانید شانس خود را برای داشتن رتبه بالاتر افزایش دهید.

اهداف مختلف جستجو :
  • جستجوهای معاملاتی

هدف شناسایی یک کسب و کار محلی ، خرید آنلاین یا تکمیل یک کار است. جستجوهای معاملاتی و تراکنشی لزوما شامل کارت اعتباری نیست. ایجاد یک حساب کاربری جیمیل یا یافتن بهترین غذای محلی پرسش های معاملاتی هستند.

  • جستجوی ناوبری (Navigational Searches)

این جستجو با هدف دسترسی به یک صفحه مشخص صورت می گیرد.

  • جستجوهای اطلاعاتی

هدف جستجوی اطلاعات غیر تراکنشی، دریافت پاسخ سریع است. جستجوی اطلاعاتی شامل طیف گسترده ای از پرسش ها میشود از دریافت اطلاعات آب و هوا گرفته تا مدت زمان سفر به مریخ. نقطه مشترک همه این پرسش غیرتجاری بودن آنهاست و هدف فقط اطلاعات است و تعاملی وجود ندارد.

انجام این کارها به خود شما بستگی دارد. بکارگیری خلاقیت، داشتن نوشته با کیفیت، استفاده از مثال و محتوای چند رسانه ای می تواند در تولید محتوایی که مطابق با نیاز جستجو گران است به شما کمک کند.

پاداش شما رضایت افرادی است که تجربه خوب خود را از طریق تعامل با سایت شما بروز می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *