• ۰۷۱-۹۱۳۰۰۳۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)

یکی از مهم ترین عناصر جهت ایجاد استراتژی بازاریابی آنلاین پیرامون سئو، درک مخاطبان است. هنگامی که بازار هدف خود را درک کنید، شما به طور موثرتری می توانید به آنها برسید و آنها را نگهدارید.

همانگونه که در مقاله‌های قبلی عنوان شد، «سایت را برای کابران ایجاد کنید، نه برای موتورهای جستجو». از این رو ابتدا باید درک بیشتری نسبت به کاربران پیدا کرد. به طور کلی افراد در موتورهای جستجو سه نوع پرس و جو انجام میدهند:

پرس و جوهای تعاملی: من می خواهم کاری انجام دهم، مانند خرید بلیط هواپیما و یا گوش دادن به یک آهنگ.
پرس و جوهای اطلاعاتی: من نیاز به اطلاعات دارم، مانند نام یک گروه و یا بهترین رستوران در شهر شیراز.
پرس و جوهای رهیابی: من می خواهم به یک محل خاص در اینترنت بروم، مانند فیس بوک یا صفحه اصلی اپراتور همراه اول.

وقتی که بازدید کنندگان پرس و جو را در جعبه جستجو وارد میکنند و به سایت شما میرسند، آیا آنها با آنچه که پیدا میکند راضی خواهند بود؟ این سوال اصلی است که موتورهای جستجو سعی می کنند میلیاردها بار در هر روز به آن پاسخ دهند. مسئولیت اصلی موتورهای جستجو ارائه نتایج مرتبط به کاربران است. بنابراین از خود بپرسید مشتریان هدف شما به دنبال چه هستند و مطمئن شوید که سایت شما آن را به آنها میدهید.

تمامی این ها با کلمات تایپ شده در یک جعبه کوچک شروع می شود!
evolution

چگونگی استفاده از موتورهای جستجو در طول سالها تکامل یافته است، اما اصول اولیه انجام یک جستجو تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. بیشتر فرآیندهای جستجو شبیه به زیر انجام میشود:

  1.  احساس نیاز به یک پاسخ، راه حل، و یا بخشی از اطلاعات .
  2. تدوین یک رشته از کلمات و عبارات، که به عنوان «پرس و جو» شناخته میشود
  3. وارد کردن پرس و جو در یک موتور جستجو.
  4. مرور نتایج جهت پیدا کردن یک مورد منطبق.
  5. کلیک بر روی نتیجه.
  6. جستجو برای راه حل، یا یک لینک به راه حل.
  7. در صورت عدم رضایت، بازگشت به نتایج جستجو و پیوند دیگر.
  8. انجام یک جستجوی جدید با اصلاح پرس و جو قبلی.

قدرت واقعی بازاریابی درونگرا با سئو نمایان میشود!

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) نوعی از بازاریابی است که با ایجاد محتوای مناسب سعی در جذب مشتری و به دنبال ایجاد روابط بلند مدت با مشتریان دارد. از این رو در این روش بازاریابی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی پیدا میکند زیرا موتورهای جستجو به عنوان مهمترین کانال جذب مشتری از طریق محتوای موجود در سایت شناخته میشوند.

eye-tracking-search-engine

تحقیقات صورت گرفته به وسیله ردگیری چشم (eye tracking) بر روی صفحات نتایج موتورهای جستجو نشان میدهد که میزان توجه افراد به قسمت های بالایی و نتایج اولیه بیشتر از دیگر قسمت‌ها است. این موضوع اهمیت قرار گرفتن سایت در چند مورد اول در صفحه نتایج جستجو را نشان میدهد!

برای بازاریابان، اینترنت به عنوان یک کل، و جستجو به طور خاص، مهم ترین راه‌ها برای رسیدن به مصرف کنندگان و ایجاد یک کسب و کار می باشد. از این رو با درک نیازهای کاربر و ساخت سایت بر مبنای آن میتوان علاوه بر جلب رضایت کاربران و ایجاد رابطه بلند مدت با آنها، رتبه بهتری در نتایج جستجو بدست آورد و موجب رشد بهتر کسب و کار شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *